Dailės skyrius

Dailės skyriuje dirba trys dailės mokytojai- metodininkai: Živilė Meištininkienė, Silva Galvadiškytė, Valdas Simutis.

Dailės skyriuje mokosi daugiau kaip 70 mokinių iš Plungės miesto ir rajono. Mokykloje siūlomos ankstyvojo, 1-3 metų pradinio, 4 metų pagrindinio, išplėstinio dailės ugdymo programos. Mokiniai mokosi meninės raiškos, piešimo, tapybos, kompozicijos, grafikos, skulptūros, dailėtyros ir kitų dailės dalykų. Besimokydami mokiniai įgyja praktinių įgūdžių dirbdami dailės technikomis, lavina pastabumą, vaizduotę, fantaziją. Visapusiškas ir tikslingas dailės ugdymas padeda formuoti kūrybingą asmenybę.

Užsiėmimai vyksta keturiose dailės studijose. Sukaupta gausi modelių kolekcija: gipsinių modelių, buities daiktų, iškamšų ir kt. Turime galimybę naudotis grafikos presu ir spausti lino raižinius, lipdyti iš molio, juos glazūruoti ir degti. Bandome ir naujas dailės technikas. Baigiamuosius darbus mokiniai atlieka pasirinkta technika.

Dalyvaujame įvairiuose projektuose ir meistriškumo konkursuose, kuriuose mokiniai puikiai pasirodo ir laimi laureatų diplomus, bei respublikinėje dailės olimpiadoje.

Meno mokyklos erdvėse nuolat eksponuojami dailės skyriaus mokinių darbai. Rengiame kilnojamąsias parodas miesto visuomenei ir taip reprezentuojame mokyklą.

Organizuojame edukacines-pažintines ekskursijas, parodų, muziejų lankymą. Vasarą vykstame į vasaros stovyklas-plenerus pažinti ir piešti mus supančią aplinką. Esame aplankę Platelius, Žemaičių Kalvariją, Alsėdžius, Viekšnius, Luokę, Plungę, Varkalius.

Tapo tradicija kiekvienais metais rengti Užgavėnių šventę su ugnies skulptūromis, kurias mokiniai sukuria ir pagamina patys.

Daugelis moksleivių, baigę dailės skyrių, tęsia dailės studijas įvairiose mokyklose: Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos universitete, Vilniaus dailės akademijoje ir kt.

dail